Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku – od teraz znów to możliwe!

Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku – od teraz znów to możliwe!

13 lat – dokładnie tyle czasu minęło od ostatniego regularnego lotu pomiędzy Krakowem a Nowym Jorkiem. W piątkowy poranek 25 czerwca, około 8:30 wylądował Boeing 787-8 Polskich Linii Lotniczych LOT (SP-LRG), inaugurując tym samym bezpośrednie połączenie stolicy Małopolski z „Big Apple”. Na razie Dreamliner będzie wykonywał 1 rejs na tej trasie w tygodniu (aż do 25 września). Samolot będzie lądował w Krakowie w piątki o 8:55, aby w sobotę o 13 ponownie ruszyć w drogę za Atlantyk. Planowo każdy lot na trasie, wynoszącej ponad 7 tysięcy km, potrwa 8 godzin i 40 minut. 

Powrót po 13 latach

Jak inauguracja połączenia, to oczywiście tradycyjny salut wodny. Nie zabrakło również okazjonalnego tortu, który otrzymała załoga oraz symbolicznego przecięcia wstęgi. Pierwsi pasażerowie – a warto dodać, że był ich cały samolot – zostali powitani kawą i drobnymi upominkami. Niektórzy żartowali, że ewidentnie tęskno było do tego połączenia, gdyż Dreamliner wylądował około 20 minut przed czasem. Warto dodać, że jest to drugie połączenie naszego narodowego przewoźnika za Atlantyk. Pierwsze z nich – po wielu latach – był rejs do Chicago.

Bilety cały czas można rezerwować na stronie PLL LOT, dostępnej TUTAJ.

Wypowiedzi

Dr Patrick T. Slowinski, Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych:

„Poprzez wzmocnienie łączności między naszymi narodami nowy lot Polskich Linii Lotniczych LOT przybliży jeszcze bardziej Polaków i Amerykanów do siebie.”

Rafał Milczarski, prezes zarządu PLL LOT:

„Uruchamiamy dzisiaj bardzo ważne i długo oczekiwane bezpośrednie połączenie z Krakowa do Nowego Jorku. Ostatni raz samoloty LOT-u łączyły Małopolskę ze wschodnim wybrzeżem USA w 2010 r. Z uwagi na stabilizującą się sytuację pandemiczną, rejsy do Nowego Jorku będziemy początkowo obsługiwać raz w tygodniu. Docelowo jednak w przyszłości, o ile warunki pozwolą, liczymy że uda się zwiększać częstotliwość ruchu na tej trasie.”

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport:

„Witamy serdecznie na krakowskim lotnisku pasażerów, którzy przylecieli pierwszym rejsem z Nowego Jorku do Krakowa. Jesteśmy przekonani, że to połączenie wpłynie pozytywnie na potencjał gospodarczy naszego miasta i regionu. Trasa Nowy Jork – Kraków – Nowy Jork jest doskonałą ofertą zarówno dla podróżujących w celach rodzinnych, jak i turystycznych czy biznesowych.”

/Zdjęcia: Kamil Szyjka/

Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe! Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe! Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe! Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe! Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe! Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe! Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe! Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe! Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe! Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe! Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe! Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe! Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe! Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe! Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe! Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe!

Bezpośrednio z Krakowa do Nowego Jorku - od teraz znów to możliwe!
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *